1. A 30 órás szakmai program, kisebb módosításokkal megvalósult. A műhely foglalkozásokon a gyerekek megtanultak relaxálni, befelé figyelni, érzéseiket, érzelmeiket mozgással kifejezni.
2. Állathangok utánzása, hangképzéssel és hangszerekkel, relaxáció digitális eszközök használatával a Vidám Vándorok előadásában.
3. Orsi koncert: ének és mozgás fejlesztés, önálló előadásra buzdítás, szabad ritmikus mozgás, tánc.
4. Aranykapú Népművészeti Egyesület előadása népi kismesterségek bemutatása (fonás, szövés, textil virágok készítése, méhész, fazekas stb.) családi nap keretében. A délutánt aktív, főként finommotorikát fejlesztő tevékenységek jellemezték, kézzelfoghatóvá, csinálhatóvá tettük a dalainkban szereplő tevékenységeket, ünnepeket. A napot dramatikus előadás zárta. Az előadás rendkívül sikeres volt, komplex módon ötvözte a torna, bűvészet, zene eszközeit mesébe ágyazva. Gyermekeket, szülőket egyaránt aktív részesévé tette az előadásnak, azzal együtt éltek, átélték a mondanivalót és együtt örültek a sikereknek.
5.Táncház: A gyönyörű idő lehetővé tette a szabadba szervezést, meghívott zenekar és táncpedagógus előadása. Népi körjátékok, hangszer ismertető és sok-sok tánc családi nap keretében. Meghívott pedagógusok is részt vettek az eseményen, ahol zárásként szakmai tapasztalatainkat osztottuk meg. A hangsúly az önfeledt táncon és mozgáson volt, valamint a közösségépítésen. A népviseleti bemutató a program pihentető része volt.
6.A szülők kemencében, üstben főznek, sütnek hagyományos népi ételeket, a családok összedolgoznak a program sikerességéért. A nap során bemutatták a gyermekek tudásukat, szépen népviseletbe felöltözve nyitották a programot. Külön öröm volt számunkra, hogy a Kárpátaljáról érkező gyermekek képesek voltak együtt táncolni a mi csoportunkkal, ezzel erősítve kapcsolatunkat és igazolva, hogy a zene-tánc közös nyelv.
Nyertes pályázat
A Szent Jácint Görögkatolikus Óvoda az Emberi Erõforrás Támogatáskezelõtõl 750.000-forint támogatást nyert a Szent Jácint tehetségpont mûködéséhez. A támogatásból a "Bóbita"-tánccsoport ruhatárát frissítjük fel és rendezvényt szervezünk 2018-ban.
Ezzel a funkcióval, amit a jobb alsó sarokban található rakétára kattintással érhetünk el,
egyből a lap elejére ugrunk, nem kell annyit görgetni.
"Szent Márton követői napjainkban" címû pályázat keretében óvodánkban a gyermekek és a szülők örömére különböző programokat valósítottunk meg.
- 2016. 10. 17-én a Szegedi Miniszínház látogatott el a gyerekekhez "Róka Rudi házat épít" címû darabjával, amely a Józseg Attila Mûvelődési Házban került megrendezésre. Az előadáson óvodánk valamennyi csoportja részt vett, a gyerekek érdeklődve nézték az előadást.
- 2016. 10. 18- án az anyukákat hívtuk közös barkácsolásra a csoportokba. A közös tevékenységre sok anyuka el tudott jönni, gyermekükkel az egész délelőttön át tartó program során jókedvûen tevékenykedtek. Készültek fejdíszek, kis kosárkák libával, só-liszt gyurma képek, papírból készült libák, lámpások. A délelőtt folyamán intézményünkben a szakolyi Szent Lukács Görögkatolikus Integrált Szolgáltató Központ kézzel készített termékeiből vásárolhattak az érdeklődők.
- 2016. 10. 19-én az apukáké volt a főszerep, tökfaragásra invitáltuk őket. Nagyon ötletes tervekkel érkeztek reggel a csoportokba, majd a délelőtt folyamán ügyesen ki is faragták azokat a hozott tökökből. Készült baglyot, macskát, templomot ábrázoló faragott tök és még sok más nagyszerû munka. Az elkészült munkák megtekinthetők az óvoda előkertjében. Különösen sötétedés után a legszebbek, ekkor mécsesekkel világítjuk meg őket.
- 2016. 10. 20. Főzés a nagymamákkal
Ha családról van szó, a nagyszülőket sem hagyhatjuk ki. Márton hetünk negyedik napján a nagymamákat hívtuk közös sütésre, főzésre. Szemán Zsolt minden csoportnak 1 libát adományozott, melyet reggel a nagymamák készítettek elő a főzéshez. Amíg a finom pörkölt elkészült, a Csipet- csapat csoport gyermekei néptánccal örvendeztették meg a nagyszülőket. Az ebéd elfogyasztásakor pedig mindenki megkóstolhatta a libából készült pörköltöt.
Ez úton is köszönjük Szemán Zsoltnak a liba adományt.
- 2016. 10. 21-én a Szivárvány csoport Szent Márton legendája címmel színdarabot mutatott be. A gyerekek érdeklődve nézték az előadás során jelmezbe öltözött társaikat.
A Katolikus Kulturális Hetek programsorozat az idei évben "Szent Márton követői napjainkban" címet viseli. A pályázat keretében óvodánk dolgozói 2016. 10. 15-én Kakszentmártonra majd Váradszentmártonra látogattak el.
Kakszentmártonon lehetőségünk volt megtekinteni az ortodox és a római katolikus templomot és a helyiekkel interjút készítenünk. Megtudtuk a település történetét, miként kapcsolódik Szent Mártonhoz, a helyiek pedig tökös és libás recepteket is megosztottak velünk.
Váradszentmártonra késő délután érkeztünk meg, ahol szintén megtekintettük a katolikus templomot illetve helyi receptekkel is megismerkedhettünk.
Kirándulásunk során a balkányi Hókenyérke Sütőüzem felajánlásából kenyér adományt vittünk a meglátogatott települések egyházainak és az interjút adó személyeknek.